Lista aktualności Lista aktualności

„Komu, komu… bo idę do domu”

W czwartkowy zimowy poranek na rynku w Wiśle wspólnie z radiem CCM rozdawaliśmy bożonarodzeniowe choinki.

Na zainteresowanie akcją nie musieliśmy długo czekać. W ciągu godziny wszystkie świerki znalazły właścicieli i jesteśmy pewni, że zyskają one wspaniałe ozdoby.

Czym byłyby święta bez żywego drzewka? Byłyby to święta  pozbawione  uroku, zapachu i atmosfery, które zawdzięczamy żywej i naturalnej choince. Wiąże się z nią wiele tradycji, począwszy od gwiazdy umieszczanej na szczycie, która symbolizuje gwiazdę betlejemską, przez bombki wiszące na każdej z gałązek – symbol rajskiego jabłuszka.

Niegdyś wieszane dzwonki mają przypominać o  radosnej nowinie, a czerwono-złote ozdoby zapewniają bogactwo. Dodatkowo, kolor czerwony ma za zadanie odpędzić od nas choroby. W tym niezwykłym czasie warto na chwilę pomiędzy sklepowymi półkami, lepieniem pierogów, a wycieraniem kurzu za szafą zatrzymać się i skupić na tym co tak naprawdę jest dla nas ważne.

W holu Nadleśnictwa Wisła, jak co roku, czeka wykonana przez uczniów Szkółki Malarskiej Iwony Konarzewskiej Bożonarodzeniowa, Ceramiczna Szopka! Można ją będzie oglądać również na początku roku! Zapraszamy!

Nie zapomnijmy o tym spokoju, czasie i miłości dla rodziny a także dla drugiego człowieka.  Życzymy Wam tego z całego serca. Wesołych Świąt!