Lista aktualności Lista aktualności

100 Drzew Na 100-Lecie Niepodległości

W piękny, listopadowy wtorek miała miejsce pomysłowa Akcja Istebniańskiego Uniwersytetu Seniora

Seniorzy prężnie działający na terenie Gminy Istebna wpadli na pomysł uczczenia 100-Lecia odzyskania Niepodległości Polski poprzez posadzenie 100 drzew. Sadzonki sosny pospolitej sadziło aż 100 Seniorów na terenie Nadleśnictwa Wisła w Jaworzynce Krężelce. Nowa uprawa opatrzona została pamiątkową tablicą.

To będzie ładny pomnik dla przyszłych pokoleń - powiedziała prezes Stowarzyszenia Agata Wisełka. Samo sadzenie poszło naszym Seniorom niebywale sprawnie i szybko. Drzew nigdy nie jest za mało w naszym środowisku i każda ilość jest mile przyjmowana przez przyrodę - spuentowała całą Akcję Agata Wisełka. W podziękowaniu za ten gest i inicjatywę Nadleśnictwo Wisła zaprosiło członków Stowarzyszenia na wspólny poczęstunek na terenie Karpackiego Banku Genów w Jaworzynce Wyrchczadeczce.

To nie pierwsza wspólna akcja Nadleśnictwa Wisła z Istebniańskim Uniwersytetem Seniora. Stowarzyszenie to działa od 2014 roku i zrzesza około 100 członków. Roczny program działalności jest urozmaicony, a koszty uczestnictwa niewielkie. Bardzo się cieszymy, wspomagamy i popieramy taką aktywizację mieszkańców Gminy Istebna!