Lista aktualności Lista aktualności

101 Lat Niepodległej!

Pracownicy Nadleśnictwa Wisła świętowali odzyskanie przez Polskę niepodległości

11.11.2019 w Wiśle i Istebnej odbyły się uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. Jak co roku, obchodom towarzyszyły liczne przemówienia, występy, koncerty. Punktem kulminacyjnym było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Obchody Święta Niepodległości w Istebnej odbywały się w zimowej aurze, a rozpoczęły się na Koczym Zamku, pod pomnikiem poległych żołnierzy AK, gdzie skąłdano kwiaty i zniecze. Kolejnym punktem był pomnik pomordowanych w czasie II Wojny Światowej w centrum. Światełko zaświecono również na cmentrzu ewangelickim oraz przy pomniku Pawła Stalmacha.

W Wiśle główne uroczystości odbyły się pod pomnikiem Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny w centrum, gdzie również składano kwiaty i wieńce.

W tym ważnym dniu nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, szkół, instytucji oświaty, straży pożarnej i oczywiście pracowników Nadleśnictwa Wisła. Nie można zapomnieć o tym, że w walce o Polskę i jej dobre imię walczyło także wielu leśników i niejednokrotnie ta walka kończyła się wraz z kresem własnego życia. Świętując nie zapominajmy o tych, dzięki którym możemy dziś żyć w pięknym i wolnym kraju.

 

Zdjęcia: Hubert Kukuczka, Gmina Istebna, Miasto Wisła