Lista aktualności Lista aktualności

Malują istebniańskie lasy od 22 lat

Kolejny wernisaż uczniów Szkółki Malarskiej przerósł nasze najbardziej szczere oczekiwania

Szkółka Malarska Iwony Konarzewskiej działa już od 22 lat pod patronatem Nadleśnictwa Wisła. Zajęcia odbywają się kilka razy w tygodniu, a bierze w nich udział około 250 dzieci rocznie.

W piękne, słoneczne, środowe popołudnie zebraliśmy się w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej na kolejnym wernisażu prac Szkółki Malarskiej Iwony Konarzewskiej. Tym razem sala wystawowa naszego Ośrodka pękała w szwach, tak wielu dumnych małych artystów wraz z wzruszonymi rodzicami przybyło, aby świętować ten dzień wspólnie z nami. W tym uroczystym dniu wspierały nas władze Gminy Istebna w osobach wójta – Łucji Michałek, przewodniczącego Rady Gminy Istebna Stanisława Legierskiego oraz sołtysa wsi Istebna Barbary Juroszek, a także dyrektorzy szkół.

Iwona Konarzewska wraz z synem Antonim prowadzą zajęcia malarskie nie tylko w LOEE, ale również w szkołach podstawowych na terenie Gminy Istebna i stąd narodził się pomysł, aby prace dzieci pogrupować według wsi i przybrać w różne kolory. Małym artystom bardzo pomysł się spodobał i chętnie chwaliły się wszystkim swoimi dziełami, przy barwnym komentarzu Iwony Konarzewskiej.

Wernisażowi towarzyszył jubileusz 70 urodzin Iwony Konarzewskiej. W podziękowaniu za wieloletnią współpracę wręczone zostały kwiaty oraz przepiękny, kompletny strój regionalny ufundowany przez Gminę Istebna. Wzruszona Iwona Konarzewska powiedziała, że będzie z dumą go nosić, a strój wymarzyła sobie już, nieco dowcipnie, autoportretem, na którym widać jedynie kierpce, w których zresztą bardzo lubi chodzić.

Wspólny poczęstunek i ciekawe anegdoty z życia młodych artystów nie miały końca! Cieszymy się, że dzieciaki z Gminy Istebna mają takie kolorowe dusze.