Lista aktualności Lista aktualności

Młodzież wiślańskiego LO z Erasmusa na Słowacji

Kolejny etap projektu realizowanego przez LO Wisła, którego partnerem miało przyjemność być również Nadleśnictwo Wisła

W drugim tygodniu października uczniowie wiślańskiego liceum wraz z nauczycielami uczestniczyli w kolejnym spotkaniu projektowym HEAL w ramach programu Erasmus+, tym razem w Humenne, miejscowości położonej we wschodniej części Słowacji.

Na kolejnym już spotkaniu projektowym omawiane były tematy, nad którymi pracuje każda ze szkół uczestniczących w projekcie. Nasza szkoła zajmuje się  problemami związanymi ze smogiem i wylesianiem oraz ich wpływem na stan zdrowia mieszkańców Wisły, Trójwsi i Ustronia. Ważnym punktem tych badań było zebranie informacji, jak z tymi problemami radzą sobie mieszkańcy, gmina, województwo i państwo. W trakcie spotkania mieliśmy okazję zwiedzić renesansowy pałac z 1610 r.,  oraz skansen Humenne. Uczestniczyliśmy w całodniowej wycieczce w Tatry. W ramach realizowanego projektu odwiedziliśmy punkt uzdatniania wody oraz oczyszczalnię ścieków i zapoznaliśmy się z procesami ich oczyszczania. Wyjazd był wspaniałą okazją do integracji z koleżankami i kolegami z partnerskich szkół: Niemiec, Włoch, Węgier i Słowacji. Mieliśmy też możliwość rozwijać nasz język angielski.

Wróciliśmy do szkoły z nowymi zadaniami i pomysłami na dalszą realizację projektu oraz z cudownymi wspomnieniami. Już nie możemy się doczekać następnego spotkania, które odbędzie się we Włoszech.

Tekst i zdjęcia: Krystyna Cieślar, LO Wisła