Lista aktualności Lista aktualności

Nadleśnictwo Wisła na EXPOHunting

Sosnowieckie targi odbywały się 5-7 kwietnia, a Lasy Państwowe reprezentowane były przez RDLP w Katowicach i RDLP we Wrocławiu

Weekendowe targi, na których prezentowało się aż 230 wystawców z 8 krajów przyciągnęły 13 tysięcy zwiedzających! W jednym miejscu można było zapoznać się z łowiectwem, leśnictwem oraz szeroko pojętą aktywnością na łonie przyrody. Tematyka targów obejmowała również propozycje związane z survivalem i militariami.

Leśnicy z Nadleśnictwa Wisła opowiadali o sukcesach w Wolierowej Hodowli Głuszców i przywracaniu tego gatunku w Polsce, w tym na terenie Beskidów. Organizowaliśmy również konkursy i zagadki dla licznie odwiedzających targi dzieci, młodzieży. Nie brakowało również dyskucji na przeróżne przyrodnicze i leśne tematy z dorosłymi.

Na stoisku Lasów Państwowych nie mogło zabraknąć zdrowej żywności. W końcu projekt rozwojowy „Zdrowa żywność z polskich lasów” zobowiązuje. Nowością była ekspozycja przygotowana przez leśników z RDLP we Wrocławiu, prezentująca zagadnienia związane z bartnictwem i pszczelarstwem.